150g

Vic солени крекери

Солени крекери

Состојки

Пченично брашно, растителни масти (палма, шеа, кокос), шеќер, прехранбена сол 2,8%, средствa за нараснување: E 503, E 500; лактоза (млеко), сладен екстракт (јачмен), декстроза, рeгулатор на киселост Е 341.
Може да содржи сусам.

Halal certificate

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 1781 kJ / 426 kcal
Масти (g) 18,0 g
од кои заситени масни киселини (g) 11,0 g
Јаглени хидрати (g) 57,0 g
од кои шеќери (g) 7,1 g
Протеини (g) 7,5 g
Сол (g) 2,80 g