50g

Napolitanke hazelnut без шеќер

Лешник наполитанка без додадени шеќери (содржи природни шеќери)

Состојки

Пченично брашно, засладувачи: изомалт, сахарин; растителна маст (палма, шеа), полномасно сојино брашно, лешници 6%, какао во прав со намалени маснотии, емулгатор соја лецитин, прехранбена сол, регулатор на киселост Е 500.
Може да содржи млекo.
Прекумерната употреба може да има лаксативни последици.

Halal certificate

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 2049 kJ / 490 kcal
Масти (g) 33,0 g
од кои заситени масни киселини (g) 14,0 g
Јаглени хидрати (g) 48,0 g
од кои шеќери (g) 0,8 g
од кои полиоли (g) 26,0 g
Протеини (g) 8,4 g
Сол (g) 0,07 g