327g
420g

Napolitanke lemon orange

Наполитанки со полнење од лимон и портокал

Состојки

Шеќер, пченично брашно, растителнa маст (палма, шеа), овошје во прав 0,5% (лимон, портокал), боја Е 160а, природни ароми, киселина:Е 330, регулатор на киселост
E 500, прехранбена сол.
Mоже да содржи млекo, соја и лешници.

Halal certificate

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 2144 kJ / 512 kcal
Масти (g) 27,0 g
од кои заситени масни киселини (g) 14,0 g
Јаглени хидрати (g) 62,0 g
од кои шеќери (g) 39,0 g
Протеини (g) 3,5 g
Сол (g) 0,08 g

Состојки

Шеќер, пченично брашно, растителнa маст (палма, шеа), овошје во прав 0,5% (лимон, портокал), емулгатор соја лецитин, боило Е 160а, природни ароми, прехранбена сол, киселина: Е 330, регулатор на киселост E 500.
Mоже да содржи млекo, лешници и кикирики.

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 2291 kJ / 548
Масти (g) 29,7 g
од кои заситени масни киселини (g) 15,5 g
Јаглени хидрати (g) 66,5 g
од кои шеќери (g) 41,5 g
Протеини (g) 3,6 g
Сол (g) 0,30 g