250g

Frondi maxi нугат

Брановидна вафла со полнење од нугат

Состојки

Шеќер, растителнa маст  (палма, шеа), пченично брашно, какао во прав со намалени маснотии, лeшници 2,5%, прехранбена сол, регулатор на киселоста Е 500, аромa, емулгатор соја лецитин.
Mоже да содржи млекo и јајца.

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 2357 kJ / 565 kcal
Масти (g) 33,8 g
од кои заситени масни киселини (g) 16,2 g
Јаглени хидрати (g) 61,9 g
од кои шеќери (g) 42,6 g
Протеини (g) 3,2 g
Сол (g) 0,15 g