Вкусен спој на вафел стапчиња и богат крем 

Frondi ги освои симпатиите на сите генерации со долгогодишната традиција.

Вафел производите во кои се испреплетува крцкавиот лист од вафел и богатиот вкус на крем креираат полно чувство на задоволство во секој момент. Овој совршен спој на вкус нуди двојно уживање, што го прави идеален десерт по ручекот или вечерата во друштво на вашето семејство или пријатели. Во интересно пакување од мали кутии во понудата имаме вкусови на нугат, какао, ванила, лимон и кокос.