200g

Lada

Чајно пециво со путер

Состојки

Пченично брашно, шеќер, путер (млеко) 8%, маргарин [растителни масти/маслa (палма, кокос, соја), емулгатор соја лецитин], растителна маст (палма, шеа), мед, полномасно млеко во прав, декстроза, средствo зa нараснување E 503, прехранбена сол, јајца во прав, аромa.
Mоже да содржи лешници.

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 1725 kJ / 412 kcal
Масти (g) 14,0 g
од кои заситени масни киселини (g) 5,9 g
Јаглени хидрати (g) 62,0 g
од кои шеќери (g) 18,0 g
Протеини (g) 7,2 g
Сол (g) 0,32 g