100g

Mentol Extra Strong

Тврди бомбони со вкус на ментол - extra strong

Состојки

Шеќер, глукозeн сируп, природни ароми, природна арома ментол, боилo: хлорофил.
Производот mоже да содржи глутен.

kosher certificate

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 1645 kJ/393 kcal
Масти (g) 0,0 g
од кои заситени масни киселини (g) 0,0 g
Јаглени хидрати (g) 98,3 g
од кои шеќери (g) 85,7 g
Протеини (g) 0,0 g
Сол (g) 0,0 g