153g

Griotte Дијамант

Пралини со сочна медитеранска вишна и алкохолно полнење

Состојки

Шеќер, какао маса, плод од вишна 10%, глукозeн сируп, какао путер, сок од вишна, алкохол, емулгатор соја лецитин, аромa. Алкохол 4%. Чоколада содржи мин. 48% какао делови. 
Можe дa содржи лешници, бадеми, кикирики, млекo, глутен.

kosher certificate

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 1772 kJ / 424 kcal
Масти (g) 15,0 g
од кои заситени масни киселини (g) 9,4 g
Јаглени хидрати (g) 61,0 g
од кои шеќери (g) 56,0 g
Протеини (g) 2,2 g
Сол (g) 0,00 g