Logo Bajadera

ТКАЕНА СО ЗАДОВОЛСТВО

Bajadera čokolada

Фина пралина со свиленкаст и богат вкус кој се топи во уста и ве повикува на уживање.

Bajadera čokolada

ТКАЕНА СО ЗАДОВОЛСТВО

Игра на светлина и темнина, игра која пленува со секое движење

Вкусот и е богат и заводлив, како раскошен танц на ориентална Bajadera од дамнина. Откријте го нежниот спој на бирани лешници и бадеми и најфино какао.

Bajadera čokolada

КРАЛИЦА ПОМЕЃУ ДЕСЕРТИТЕ

Омилена во секое друштво

Bajadera освојува на прв поглед. Нејзиното препознатливо пругасто и златно руво е елегантно, а нејзиниот изглед префинет и привлечен.

Bajadera čokolada

ТАИНСТВЕНА УБАВИЦА

Љубовна приказна која трае речиси 70 години

Рецептурата со која се создава Bajadera е најдобро чуваната Крашова тајна. Неповторливиот вкус и квалитетот на состојките и обезбедија сигурно место во нашите срца.

НАЈПОЗНАТАТА ПРАЛИНА

Средба која се памти

Од моментот на запознавање, стануваме неразделни. Bajadera е нашата слатка награда, создадена за посебни моменти на уживање. Во препознатливата Крашова пралина се претопува носталгија, задоволство и слатко исчекување.

Bajadera čokolada
Lješnjaci

Kolači

Domaća Bajadera - jednostavna i prefina!

Pripremila: Sandra Rončević

Koliko je svečana i posebna ta naša Bajadera, govori i činjenica da su vrijedne ženske ruke izmislile i kolač pod isti imenom. I odjednom je na našim raznim svečarskim...

Дознај повеќе