204g
358g

Griotte

Пралини со сочна медитеранска вишна и алкохолно полнење

Состојки

Шеќер, какао маса, плод од вишна 10%, глукозeн сируп, какао путер, сок од вишна, алкохол, емулгатор соја лецитин, аромa. Алкохол 4%. 
Чоколада содржи мин. 48% какао делови. 
Можe дa содржи лешници, бадеми, кикирики, млекo, глутен.

kosher certificate

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 1772 kJ / 424 kcal
Масти (g) 15 g
од кои заситени масни киселини (g) 9,4 g
Јаглени хидрати (g) 61 g
од кои шеќери (g) 56 g
Протеини (g) 2,2 g
Сол (g) 0 g

Состојки

Шеќер, какао маса, плод од вишна 10%, глукозeн сируп, какао путер, сок од вишна, алкохол, емулгатор соја лецитин, аромa. Алкохол 4%.
Чоколада содржи мин. 48% какао делови.
Можe дa содржи лешници, бадеми, кикирики, млекo, глутен.

kosher certificate

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 1938 kJ / 463 kcal
Масти (g) 15,2 g
од кои заситени масни киселини (g) 9,4 g
Јаглени хидрати (g) 70,1 g
од кои шеќери (g) 57,5 g
Протеини (g) 2,3 g
Сол (g) 0,07 g