194g

Fontana

Пралини со темно чоколадо и освежувачко полнење од нане

Состојки

Шеќер, растителна маст (палма, кокос), какао маса, декстроза, какао путер, емулгатор соја лецитин, природни ароми (ментол, лимон), аромa.
Чоколадa содржи: мин. 48%. какао делови.
Може дa содржи лешници, кикирики, млекo, глутен.

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 2290 kJ / 547 kcal
Масти (g) 33,0 g
од кои заситени масни киселини (g) 26,0 g
Јаглени хидрати (g) 58,0 g
од кои шеќери (g) 57,0 g
Протеини (g) 2,2 g
Сол (g) 0,00 g