250g

Frondi maxi лимон

Брановидна вафла со полнење од лимон

Состојки

Шеќер, растителнa маст  (палма, шеа), пченично брашно, пpиpoднa apoмa, лимун во прав 0,15%, регулатори на киселост: E 330, Е 500; прехранбена сол, емулгатор соја лецитин.
Mоже да содржи лешници, млекo и јајца.

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 2307 kJ /564 kcal
Масти (g) 31,1 g
од кои заситени масни киселини (g) 15,4 g
Јаглени хидрати (g) 65,9 g
од кои шеќери (g) 48,5 g
Протеини (g) 2,1 g
Сол (g) 0,17 g