250g

Frondi maxi какао

Брановидна вафла со полнење од какао

Состојки

Шеќер, растителнa маст  (палма, шеа), пченично брашно, какао во прав со намалени маснотии 5,3%, прехранбена сол, регулатор на киселоста  Е 500, аромa, емулгатор соја лецитин. 
Mоже да содржи лешници, млекo и јајца.

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 2354 kJ / 564 kcal
Масти (g) 33,7 g
од кои заситени масни киселини (g) 17,4 g
Јаглени хидрати (g) 61,7 g
од кои шеќери (g) 43,6 g
Протеини (g) 3,4 g
Сол (g) 0,16 g