250g

Frondi maxi ванила

Брановидна вафла со полнење од ванила

Состојки

Шеќер, растителнa маст (палма, шеа), пченично брашно, обрaно млеко во прав, прехранбена сол, регулатор на киселост Е 500, арома, емулгатор соја лецитин, ванила екстракт 0,012%.
Mоже да содржи лешници и јајца.

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 2356 kJ / 564 kcal
Масти (g) 33,8 g
од кои заситени масни киселини (g) 16,8 g
Јаглени хидрати (g) 60,9 g
од кои шеќери (g) 44,2 g
Протеини (g) 4,1 g
Сол (g) 0,20 g