100g

Mentol Original

Тврди бомбони со вкус на ментол

Состојки

Шеќер, глукозeн сируп, природни ароми (ментол), боја: бакарен комплекс хлорофилини.
Може дa содржи глутен, млеко, лешници и соја.

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 1639 kJ / 392 kcal
Масти (g) 0,0 g
од кои заситени масни киселини (g) 0,0 g
Јаглени хидрати (g) 98,0 g
од кои шеќери (g) 85,0 g
Протеини (g) 0,0 g
Сол (g) 0,0 g