30g

Bananko

Пенесто стапче со вкус на банана прелиено со чоколадо

Состојки

Шеќер, вода, гликозен сируп, какао маса, какао путер, средство за задржување на влагата: сорбитол, средство за желирање: агар-агар, овошје во прав 0,2% (банана), млечни белковини, киселина: лимонска киселина, емулгатори: соја лецитин и E 476; регулатор на киселоста E 500, природнa аромa, аромa, боило: куркумин.
Mоже да содржи лешници и глутен.
Производот содржи мин. 23% чоколада.
Чоколада содржи мин. 50% какао делови.

Halal certificate

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 1546 kJ / 369 kcal
Масти (g) 8,4 g
од кои заситени масни киселини (g) 5,2 g
Јаглени хидрати (g) 71,9 g
од кои шеќери (g) 61,9 g
Протеини (g) 1,2 g
Сол (g) 0,00 g