80g

Fontana Kokos

Состојки

шеќер, какао маса, растителна маст (палма, кокос, шеа), какао путер, декстроза, полномасно млеко во прав, обрано млеко во прав, кокос 1,2%, емулгатор соја лецитин, природни ароми (ментол, лимон), ароми.

Чоколада содржи: мин. 48% какао делови.

Може дa содржи лешници, кикирики и глутен.

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 2291 kJ / 548 kcal
Масти (g) 34
од кои заситени масни киселини (g) 17
Јаглени хидрати (g) 55
од кои шеќери (g) 53
Протеини (g) 4,1
Сол (g) 0,07