100g

Какао во прав

Состојки

Какао прав мин. 20% какао путера

kosher certificate

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 1641 kJ / 392 kcal
Масти (g) 20,0 g
од кои заситени масни киселини (g) 12,0 g
Јаглени хидрати (g) 18,0 g
од кои шеќери (g) 0 g
Протеини (g) 21,0 g
Сол (g) 0,03 g