25g

Tortica

Вафла со полнење од чоколаден крем прелиено со темно чоколадо

Состојки

Чоколаден прелив (шеќер, какао маса, какао путер, млечна маст, емулгатори: соја лецитин, Е 476; арома), шеќер, пченично брашно, растителна маст (палма, шеа), какао во прав со намалени маснотии, полномасно брашно од соја, чоколада 0,7%, прехранбена сол, регулатор на киселост Е 500, арома.
Чоколаден прелив содржи мин. 48% какао делови.
Чоколада содржи мин. 36,5% какао делови.
Mоже да содржи лешници.

Halal certificate

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 2144kJ / 512 kcal
Масти (g) 29,2 g
од кои заситени масни киселини (g) 15,4 g
Јаглени хидрати (g) 55,7 g
од кои шеќери (g) 39,4 g
Протеини (g) 4,8 g
Сол (g) 0,05 g