400g

Torta Napolitana

Вафел производ со какао прелив

Состојки

Шеќер, растителнa маст (палма, шеа), пченично брашно, какао прелив 22 % [шеќер, растителнa маст (палма, шеа), какао во прав со намалени маснотии, емулгатори: Е 492, соја лецитин; арома], какао во прав со намалени маснотии, обрано млеко во прав, полномасно млеко во прав, декстроза, лактоза (млеко), лeшници, полномасно брашно од соја, кокос, чоколада (соја лецитин), ароми, прехрамбена сол, регулатор на киселоста Е 500, природна арома, jajца во прав, мед.
Какао прелив содржи мин. 18% какао делови.

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 2313 kJ / 554 kcal
Масти (g) 32,3 g
од кои заситени масни киселини (g) 17,6 g
Јаглени хидрати (g) 61,2 g
од кои шеќери (g) 37,3 g
Протеини (g) 4,5 g
Сол (g) 0,13 g