220g

Zlatka

Чајно пециво

Состојки

Пченично брашно, шеќер, растителна маст (шеа, палма), маргарин [растителнa маст и растително масло (палма, кокос, соја), емулгатор соја лецитин], декстроза, cpeдcтвa за нараснување Е 503, E 500; обрaно млеко во прав, прехранбена сол, природни ароми, арома.
Mоже да содржи јајца

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 2067 kJ / 492 kcal
Масти (g) 21,0 g
од кои заситени масни киселини (g) 9,8 g
Јаглени хидрати (g) 68,3 g
од кои шеќери (g) 20,2 g
Протеини (g) 7,6 g
Сол (g) 0,50 g