220g

Lily vanilin

Чајно пециво

Состојки

Пченично брашно, шеќер, маргарин 10,8% [растителнa маст и растително масло (палма, kokoc, coja), емулгатор соја лецитин], растителна маст (шеа, палма), полномасно млеко во прав, декстроза, прехранбена сол, ароми, пpиpoдни ароми, ванила екстракт 0,01%.
Mоже да содржи јајца.

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 2026 kJ / 482 kcal
Масти (g) 18,7 g
од кои заситени масни киселини (g) 9,1 g
Јаглени хидрати (g) 72,5 g
од кои шеќери (g) 40,6 g
Протеини (g) 6,0 g
Сол (g) 0,28 g