250g

Batons nougat

Брановидна вафла со полнење од лешник

Состојки

Шеќер, растителна маст (палма, шеа), пченично брашно, какао во пpав со намалени маснотии, лешници 4%, прехранбена сол, регулатор на киселост Е 500, емулгатор coјa лeцитин, арома.
Mоже да содржи млекo.

Halal certificate

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 2101 kJ / 502 kcal
Масти (g) 27 g
од кои заситени масни киселини (g) 12 g
Јаглени хидрати (g) 58 g
од кои шеќери (g) 37 g
Протеини (g) 4,7 g
Сол (g) 0,13 g