300g

Brundo какао и мед

Житарици за доручек со какао и мед

Состојки

Житарице 58% (пченкарен гриз 45%, оризен гриз 13%), шеќер, какао во прав со помалку масти 4,5%, декстроза, екстракт од слад (jачмен), мед 1,5%, растителнa маст (палма), прехрамбена сол, емулгатор сојин лецитин, цимет, арома.
Mоже да содржи глутен од пченица, млекo, лешници, кикирики и целер.

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 1641 kJ / 387 kcal
Масти (g) 3,0 g
од кои заситени масни киселини (g) 1,4 g
Јаглени хидрати (g) 83,0 g
од кои шеќери (g) 30,0 g
Протеини (g) 7,0 g
Сол (g) 0,75 g